Igor Valo

Cesta väčšiny terapeutov začína už v detstve. V mojom prípade to bolo úplne inak. Narodil som sa do katolíckej rodiny, kde veci fungovali podľa presných pravidiel.

Zvykol som si rozhodovať sa na základe logických súvislostí, veci analyzovať a riešiť podľa získaných vedomostí a skúseností.

Fungovalo mi to však len do určitého času. Keďže som sa oženil so ženou, ktorá vnímala svet úplne inak ako ja, vnímala veci medzi nebom a zemou, používala intuíciu, vlastné vedenie a vedomie, bolo len otázkou času, kedy sa naše svety začnú rozchádzať.

A keďže máme spolu rodinu so štyrmi deťmi, o ktorú som rozhodne nechcel prísť, rozhodol som sa pre zmenu.

Absolvoval som týždenný pobyt v tme, ktorý otočil môj pohľad na svet hore nohami. Počas siedmych dní som uvidel, že svet nie je len to čo vidíme vlastnými očami, ale je tu aj iný rozmer, že okrem tela máme aj dušu, energiu, ktorá nás sprevádza tisícročiami nášho bytia.

Zistil som, že všetko čo sa deje v našich životoch je vždy obrazom nás samých, našich rozhodnutí, nášho myslenia a konania.  Zistil som, že ak chceme uzdraviť svoje vzťahy, najskôr musíme uzdraviť vzťah sami so sebou. Ak chceme zmeniť svet okolo seba, tak musíme zmeniť sami seba.

Zistil som, že okrem myslenia máme aj srdce s oveľa silnejšou energiou, ktoré nás vie bezpečne viesť po našich cestách… stačí sa len otvoriť a dôverovať.

Moje vedomie v tme sa otvorilo natoľko, že dokážem priamo „komunikovať“ s Akášou, pomocou sprievodcov, ktorí mi sprostredkúvajú obrazmi, slovami, pocitmi presne to, čo potrebujeme v danej chvíli vedieť. V Akáši je odpoveď na každú otázku, či sa týka vzťahu s partnerom, s deťmi, rodičmi, práce, zdravia ale predovšetkým nás samých. Je to dokonalý zdroj všetkých informácií, ktorý vás dokáže previesť situáciami, ktorým nerozumiete, neviete prečo sa vám dejú stále dokola. S vďakou tieto informácie odovzdávam ďalej.

Vzdelanie
Záľuby

S určitosťou môžem povedať, že za celý život som sa najviac naučil práve v tme. Týždeň osamote sám so sebou mi pomohol pochopiť viac, ako hodiny strávené v škole.

Mojou veľkou láskou okrem mojej rodiny sú včely, s ktorým trávim takmer všetok svoj voľný čas. Mám rád ich vibráciu a ten zdanlivý chaos, ktorý je sám o sebe dokonalosťou.

Otužovanie je pre mňa absolútne prepojenie s prítomným okamihom. Vtedy pre mňa neexistuje nič iné ako práve tá chvíľa.

Skialpinizmus kedy môžem sám so sebou kráčať nádhernou prírodou.