Fyzioterapia

Fyzioterapia je prostriedkom, ako využiť svoj potenciál. Je to práca na sebe, cesta k efektívnosti a možnosti vyhnúť sa pohybovým obmedzeniam či zraneniam.

Na Vaše klientov sa pozeráme komplexne a multidisciplinárne. Okrem špičkovej odbornej starostlivosti s osobným prístupom je našim cieľom vzdelávať našich klientov a viesť k ich k správnym návykom, ktoré im pomôžu prežiť aktívny a kvalitný život, rozvíjať sa a dosahovať svoje ciele.

Pre koho je terapia určená?

Fyzioterapia je určená pre každého, kto sa chce aktívne podieľať na svojom zdraví, pre vrcholových i rekreačných športovcov. Vhodná je pre ľudí s problémami a bolesťami v oblasti pohybového aparátu, či pre pacientov s ortopedickým, neurologickým alebo reumatologickým ochorením. Odporúča sa pre kancelárske aj manuálne práce i tie s nadmernou psychickou záťažou. Dokonca vie pomôcť aj tým, ktorí majú dlhodobé problémy a lekárske vyšetrenie stále nenašlo objektívnu príčinu problému. Čo je fyzioterapia schopná liečiť? Zotavuje ľudí po zraneniach alebo operáciách a pomáha pri problémoch s pohybovým aparátom.

Aké využíva metódy a techniky?

Najčastejšie používané sú mäkké techniky, mobilizačné techniky, postizometrická relaxácia PIR, recipročné inhibície, či špeciálne fyzioterapeutické metodiky.
Fyzioterapia uplatňuje aj mechanické podnety ako klasická masáž, prostriedky reflexnej terapie, reflexná masáž, účinky elektroterapie a magnetoterapie, liečivej minerálne platne či lasera. 

Čo je fyzioterapia schopná liečiť?
Zotavuje ľudí po zraneniach alebo operáciách a pomáha pri problémoch s pohybovým aparátom.

Stačí pravidelné cvičenie vo fitku? 

Jednoznačne nie, ak necvičíte pod dohľadom skúseného trénera. Fyzioterapeut zhodnotí Váš fyzický stav, vykoná testy, ktoré mu odhalia, ktoré skupiny svalov sú skrátené a ktoré oslabené. Dôležité je mať telo hlavne funkčné, nielen svalovo silné. 

Častou komplikáciou rekreačných, ale aj profesionálnych cvičencov je nesprávne prevádzanie jednotlivých cvikov na dlhodobej báze. Táto skutočnosť ďalej vedie k tomu, že jeden z párových svalov je silnejší, čo ďalej vedie k disbalancií, prípadne sa nesprávnym cvičením môže klient  zraniť. 

Cenník

Fyzioterapia
Rehabilitačné cvičenie
Kombinovaná terapia
Fyzioterapeutická masáž
Bankovanie
Elektroliečba
Ultrazvuk
Laser
Biolampa

Fyzioterapia 45 minút, cena 30,-EUR

Rehabilitačné cvičenie poúrazových, pooperačných a bolestivých stavov 45 minút, cena 30,-EUR

Masáž, cvičenie/ fyzikálna terapia 45 minút, cena 30,-EUR

Fyzioterapeutická masáž 45 minút, cena 30,-EUR

Bankovanie 45 minút, cena 25,-EUR

Elektroliečba cca 20 minút, cena 10,-EUR

Ultrazvuk 10 – 25 minút, cena 10,-EUR

Laser 10 – 25 minút, cena 10,-EUR

Biolampa 25 minút, cena 10,-EUR