Anticelulitídna masáž

Celulitída-laicky nazývaná pomarančová koža vzniká z dôsledku nahromadenia lymfy v medzibunkovom priestore. V týchto miestach je značne obmedzený prietok nielen lymfy , ale i krvi.

Vznik celulitídy:
Vrodená predispozícia, nesprávna životospráva, nedostatočný pohyb, nevhodný stravovací režim /zápcha/, tesná bielizeň ktorá zabraňuje správnemu prúdeniu krvi, fajčenie sťahuje a poškodzuje cievnu stenu, strava bohatá na nasýtené tuky, sedavé zamestnanie, stres, tabak, alkohol , kofeín.

Stupne celulitídy:

  • Prvý stupeň – ľahká celulitída – viditeľná len, ak je koža stisnutá medzi prstami v postihnutej oblasti
  • Druhý stupeň – je viditeľný bez štipnutia, keď stojíte pred zrkadlom pri napnutí svalov, pri sedení na tvrdej podložke, je badateľný v ostrom bočnom svetle, v ležiacej polohe pomarančová koža mizne.
  • Tretí stupeň – stredná celulitída – nerovnosti pomarančovej kože sú viditeľné vždy bez ohľadu na osvetlenie, alebo státie, sú viditeľné aj v ležiacej polohe.
  • Štvrtý stupeň – výrazné zmeny – hrubé nerovnosti pomarančovej kože sú trvalé. Objavujú sa po 40 – tom roku života.

Vďaka anticelulitídnej masáži sú bunky lepšie zásobované výživnými látkami a kyslíkom. Anticelulitídnu masáž je dobré kombinovať s manuálnou lymfodrenážou nôh a sedacieho svalu. Dôležité sú pravidelné intervaly masáží, zdravá životospráva a dostatočný pohyb. Masáž má zároveň výrazné psychoterapeutické účinky, uvoľňuje svalstvo a odbúrava bolesť.

Aby sa vytvoril tok lymfy, lymfatický systém potrebuje dýchanie, pohyb, svalovú činnosť a činnosť čriev, pretože nemá vlastný aktívny čerpací systém. Podporiť lymfatický systém možno aj pomocou:

Cvičení
Prvú vec, ktorú zdravý lymfatický systém vyžaduje, je pravidelné cvičenie. Môžete začať s niektorými jednoduchšími cvikmi a každý deň sa snažiť zvýšiť svoju úroveň intenzity. Skákanie na malej trampolíne je jedným z najlepších cvičení pre lymfatický systém.

Alternatívna liečba
Jedným z najjednoduchších spôsobov pre detoxikáciu lymfatického systému je lymfodrenážna masáž. Tá môže zvýšiť obeh lymfy a odvod tekutiny, tukov a toxínov z buniek. Ďalšie ošetrenie, ktoré pomôže pri stimulácii toku lymfy a odstránení toxinov z tela, je akupunktúra.

Teplé a studené sprchy
Cievy sa rozširujú v horúcej vode, studená voda ich naopak sťahuje. Tekutiny, ktoré sa hromadili v tele po dlhší čas , budú vytlačené touto akciou “pumpy“ . Tehotné ženy a ľudia trpiaci na kardiovaskulárne choroby by nemali  túto terapiu robiť.

Suché kartáčovanie
Suchú pokožku kartáčujte kartáčom kruhovými pohybmi po dobu 10 minút. Potom sa môžete osprchovať. Pre lepší účinky je vhodné kombinovať suché kartáčovanie s teplou a studenou sprchou.

Pite čistú vodu
Odporúča sa piť  predovšetkým čistú vodu, prípadne vodu s citrónom.

Vyhýbajte sa noseniu tesného oblečenia
Nosiť tesné oblečenie môže byť škodlivé pre správnu cirkuláciu v lymfatickom systéme, pretože spôsobuje upchatie lymfatického systému, čo vedie k hromadeniu toxínov.

Dýchajte zhlboka
K dispozícii je 3 krát viacej lymfy v našom tele ako krvi a pritom neexistuje orgán pre jej čerpanie. Môžete vytvoriť pumpu tým, že budete zhlboka dýchať. To pomôže lymfatickému systému pri preprave toxínov do krvi a následnej detoxikácii v pečeni.

Jedzte potraviny, ktoré podporujú prietok lymfy
Ku zdraviu lymfatického systému môžete prispieť jedením surovej stravy a potravín plných živín:

Potraviny podporujúce prietok lymfy

Listová zelenina
Avokádo
Chia semienka
Mandle
Cesnak
Brusnice
Vlašské orechy
Brazilské orechy

Potraviny upchávajúce lymfatický systém

Spracované potraviny
Sója
Cukor
Konvenčne vyrábané mäso
Stolná soľ

Bylinky stimulujúce tok lymfy

Astragalus
Koriander
Petržlen
Echinacea
Voduľka kanadská

Cenník

Anticelulitídna masáž 30′
Anticelulitídna masáž 60′
Anticelulitídna masáž 90′
Anticelulitídna masáž 120′

Anticelulitídna masáž trvanie terapie 30minút, cena 20,-EUR

Anticelulitídna masáž trvanie terapie 60minút, cena 40,-EUR

Anticelulitídna masáž trvanie terapie 90minút, cena 55,-EUR

Anticelulitídna masáž trvanie terapie 90minút, cena 70,-EUR