Lukáš Valo

Od malička ma zaujímali veci medzi nebom a zemou. Cítil som, že svet nie je len to čo vidíme, ale aj to čo cítime, vnímame. Vedel som , že existuje oveľa oveľa viac ako nás učili v škole. A keďže moja mama bola práve tá, čo mi ukazovala svet aj trochu inak ako bolo zvykom, už celkom mladý som mal možnosť „nazrieť za oponu“ a cítiť.

Dokázal som sa pozrieť do ľudského tela a vidieť fyzický či emočný problém bez toho, aby mi niekto o ňom hovoril.

Začal som sa zaujímať o prácu terapeutov, vyskúšal som si mnoho terapií ako Cesta, Životné mapy, absolvoval som školenia kvantovania, homeopatie, nazrel do Akáše.

V 15 rokoch som začal štvorročné štúdium tradičnej čínskej medicíny na Prvej škole prírodnej medicíny u MUDr. Jiřího Řešátka.

Teraz som študentom Všeobecného lekárstva na Lekárskej fakulte Slovenskej zdravotníckej univerzity a mojim snom je spájať klasickú medicínu práve s alternatívnou medicínou, urobiť medzi nimi most, po ktorom budú môcť naši klienti kráčať k vlastnému zdraviu.

Vzdelanie
Záľuby

  • Študent Všeobecného lekárstva Lekárskej Fakulty Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave

  • 4 ročné štúdium tradičnej čínskej medicíny na Škole přírodní medicíny – bankovanie, akupresúra, liečebné čínske masáže, fytoterapia, diagnostika podľa jazyka, pulzu, očnej dúhovky, pozorovanie tela a palpácií dôležitých akupunktúrnych bodov

  • Homeopatický seminár Dr.Jana Scholtena – Systém rastlinnej ríše I. a II.

  • Kurz Breussovej masáže a Dornovej metódy 

  • Seminár kvantovania 
  • Už na základnej škole som sa venoval dobrovoľníctvu. Fascinoval ma život záchranárov, rád som s nimi trávil svoj voľný čas. Pri výbere vysokej školy bolo práve povolanie záchranára to, čo som zvažoval.

    Okrem toho rád cvičím, športujem. Roky som sa venoval kanoistike a vode som zostal verný aj po ukončení športovej kariéry. To ticho na jazere, keď môžem zostať úplne sám so sebou je pre mňa baterkou, ktorá sa mi zíde práve vo chvíľach náročného štúdia.